Війна триває, і перед міською владою постають все нові виклики. Одним з таких є налагодження взаємодії муніципальних структур та цивільного населення. Тож, з метою підготовки киян, Департаментом муніципальної безпеки КМДА були розпочаті військові заняття на базі навчального центру КО «Муніципальна Охорона». Учасники навчань мали змогу пройти підготовку з таких напрямків:

№1 — тактична медицина;

№2 — вогнева підготовка та порядок дій під час обстрілів противника;

№3 — інженерна підготовка та порядок поводження з вибухонебезпечними предметами;

№4 — забезпечення цивільного захисту населення, дії в умовах радіаційного та хімічного забруднення.

Першими практичні заняття пройшли працівники комунальних підприємств та працівники райдержадміністрацій столиці. До занять долучилися заступники голів РДА та керівники підрозділів, що опікуються питаннями оборони і цивільного захисту. Зокрема, це начальники відділів цивільного захисту, начальники секторів (головні спеціалісти) з питань мобілізаційної роботи, посадовці, які відповідальні за організацію територіальної оборони, начальники секторів (головні спеціалісти) з питань запобігання та виявлення корупції та взаємодії із правоохоронними органами, начальники управлінь освіти. У подальшому до такої підготовки місто буде залучати всіх охочих.

Нині КМДА планує розширити програму підготовки населення до національного супротиву і розробити тренування для всіх категорій цивільного населення, зокрема студентів та старшокласників.