ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ЗА СИГНАЛОМ «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

Ворог виснажує нас, залякує і робить усе, щоб деморалізувати наш відчайдушний опір. Але ми маємо пам’ятати головне: страх — це шлях до поразки. Тому в жодному разі не можна дозволити йому проникнути у свідомість. Ми в жодному разі не маємо боятися, але водночас повинні бути обачними й обережними, коли є реальна загроза життю. Саме для цього працює система оповіщення, яку усі ми називаємо «Тривога»

Сигнал «Повітряна тривога» попереджає про безпосередню небезпеку нападу противника. З моменту подачі сигналу до можливого нападу для вжиття заходів захисту може виявитися всього декілька хвилин. Тому діяти необхідно швидко та організовано.

Якщо почули сигнал оповіщення (сирени), перебуваючи вдома:

— Ввімкнути телевізор чи радіоприймач і уважно прослухати інформацію про характер тривоги;
— За можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч;
— Швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номери телефонів батьків;
— Закрити вікна, вимкнути усі електричні та нагрівальні прилади, перекрити газ, загасити печі, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубильник тощо);
— Взяти «тривожну валізу» (індивідуальні засоби захисту, запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар) та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди чи укриття.

Якщо ви не почули сигнал та у вас немає можливості швидко перейти у сховище, перейдіть до більш безпечного місця в квартирі: подалі від вікон, у коридор – під несучі стіні, або ванну (але закрийте рушником дзеркало).

Якщо почули сигнал оповіщення (сирени), перебуваючи на роботі:

— Виконати заходи, передбачені на цей випадок Планом дій та Інструкцією, діяти за вказівками керівництва суб’єкта господарювання;
— Швидко, без паніки зайняти місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні) та виконувати вимоги старшого.

Якщо почули сигнал оповіщення (сирени), перебуваючи у громадському місці:

— Вислухати вказівки адміністрації громадського місця та діяти у відповідності з ними (йти в зазначені сховища або укриття).

Після завершення небезпеки штаб дає команду про відміну повітряної тривоги, саме тоді можна виходити з укриття та повертатися до звичних справ. Наразі дедалі більше людей сприймають її недостатньо відповідально, що становить неабияку загрозу.

Нагадуємо, що жодна тривога не є навчальною! Не нехтуйте своєю безпекою та безпекою своїх дітей! Не давайте ворогу шансу збільшити кількість жертв цієї війни — дбайте про свою безпеку й наближайте нашу спільну Перемогу!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *